Posłuchaj Napisz Zobacz
 
TRZEBA POMÓC CHORYM DZIECIOM
Akcja Charytatywna w Poznaniu


Komitet organizacyjny:
ˇ Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem
  w Poznaniu - dr Sylwia   Świdzińska
ˇ Dyrektor Generalny Biura Obsługi Radiowej - Jakub Kamiński
ˇ DJ Radia 88.4 FM Złote Przeboje - Andrzej Gogulski
ˇ Dyrektor Programowy radia 88.4 FM Złote Przeboje - Tomasz Wolski
ˇ Dziennikarz Radia 88.4 FM Złote Przeboje - Agnieszka Kasprzyk
ˇ Dyrektor ds. Promocji Biura Obsługi Radiowej - Jacek Rychlewski
ˇ Z-ca Dyrektora ds. Promocji Biura Obsługi Radiowej - Tomasz Dworek

6 czerwca 2003 r. Radio 88.4 FM Złote Przeboje rozpoczyna III edycję Akcji Charytatywnej "Trzeba Pomóc". W tym roku organizujemy ją we współpracy z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier".

Całkowity dochód uzyskany ze zbiórki zostanie przekazany i zdeponowany na koncie Fundacji "Porozumienie Bez Barier" Jolanty Kwaśniewskiej. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na realizację programu "Motylkowe szpitale" na terenie poznańskiego szpitala dziecięcego - Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem przy ul. Krysiewicza7/8 w Poznaniu.

Już dziś prezenter Radioraka Radia 88.4 FM Złote Przeboje - Andrzej Gogulski - "zamieszka" na rusztowaniu, pod którym ustawionych zostanie 20 tysięcy butelek wody mineralnej. Wodę tę będziemy rozdawali mieszkańcom Poznania za symboliczną złotówkę. Rusztowanie stoi na parkingu Centrum Handlowego M1 przy ulicy Szwajcarskiej14 w Poznaniu. Andrzej Gogulski zostanie tam tak długo, dopóki nie zniknie ostatnia butelka naturalnej wody mineralnej Multi Vita.

Termin naszej Akcji Charytatywnej pokrywa się z terminem referendum unijnego. Oczywiście Andrzej weźmie w nim udział. 7 czerwca o godz. 10.00 zostanie zniesiony z rusztowania i przewieziony do najbliższego lokalu wyborczego .

KAŻDY MOŻE POMÓC- wystarczy przyjechać i wrzucić do skarbonki symboliczną złotówkę!

Akcja Charytatywna "Trzeba pomóc" ma charakter ogólnopolski - organizują ją stacje radiowe Grupy Radiowej Agora S.A. na terenie 15 dużych miast w całej Polsce (Warszawa, Poznań, Trójmiasto, Katowice, Kraków, Rzeszów, Lublin, Szczecin, Bydgoszcz, Wrocław, Nowy Sącz, Jelenia Góra, Zielona Góra, Częstochowa i Opole). W sumie we wszystkich miastach rozdamy w ten sposób ok. 400 tysięcy butelek wody mineralnej. Akcja będzie nagłośniona na naszych antenach. Patronami medialnymi są: Gazeta Wyborcza, portal Gazety Wyborczej www.gazeta.pl, AMS Reklama Zewnętrzna oraz TVP3.


Efektem ubiegłorocznej zbiórki, wspartej finansowo i organizacyjnie przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka, był zakup 300 sztuk pomp insulinowych o wartości ponad 2 mln zł, z czego pół mln zł zebrały stacje radiowe Grupy Radiowej Agora S.A. W samym Poznaniu udało się zebrać prawie 38 tysięcy złotych. Pompy insulinowe zostały przekazane dzieciom chorym na cukrzycę.

Udział i pomoc w naszej Akcji zapowiedziały służby medyczne, władze gminy i miasta, straż pożarna, policja. Dla wszystkich którzy zechcą się przyłaczyć do zbierania pieniędzy przewidziano wiele atrakcji. Pod rusztowaniem odbędą się koncerty, będzie można brać udział w zabawach, pokazach i konkursach. Swoją obecność zapowiedziały zespoły dziecięce z poznańskich szkół i domów kultury.


Partnerzy Akcji:
   - producent naturalnej wody mineralnej MultiVita - podaruje i dostarczy
                                   pod rusztowania wodę mineralną

   - wybuduje rusztowanie, na którym zamieszka Andrzej Gogulski


   Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier"

   - jest partnerem prasowym Akcji, informuje o jej przebiegu
                                   na lokalnych stronach, drukuje ogłoszenia promujące Akcję

   Portal internetowy

 

  

  

 

  "Motylkowe Szpitale"

Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez barier" od początku swego istnienia starała się żywo reagować na otaczającą rzeczywistość, dostosowując program swej działalności do aktualnych potrzeb społecznych. Wrażliwość Fundatorki na problemy dotykające polskie społeczeństwo sprawia, że do grupy stałych, od dawna istniejących programów wciąż dołączają nowe.
Podczas licznych wizyt Fundatorki w zagranicznych szpitalach, hospicjach i dziecięcych ośrodkach zdrowotnych Pani Prezydentowa miała możliwość zapoznawania się z warunkami życia codziennego dzieci, których pełne ciepła, koloru i przyjaznej atmosfery otoczenie bardzo przypominało warunki domowe. Wzorem "szpitala przyjaznego dziecku" był szwedzki Szpital Karolinska, który stał się natchnieniem do dalszych działań Fundacji w zakresie wprowadzania koloru do polskich szpitali.
Ideą powstania programu "Motylkowe Szpitale dla Dzieci" było uświadomienie przez dorosłych istnienia w dziecięcych myślach nieprzyjemnych skojarzeń związanych z kolorem białym, który w umysłach dzieci automatycznie łączy się bólem, cierpieniem i chorobą. Chodzi o to, by w miarę możliwości, likwidować opory najmłodszych i sprawiać, aby choć trochę polubili oni miejsca, w których spędzają część swego dzieciństwa. Wprowadzaniu do szpitali dziecięcych elementów tęczowo-barwnego, baśniowego świata przyświeca hasło: "Farba kolorowa nie jest droższa od białej!".

Działania w tym zakresie zainaugurowane zostały odnowieniem pokoju dziennego pobytu na Oddziale Okulistycznym w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie. Udało się udowodnić jak niewiele potrzeba do zmiany nastawienia dzieci do placówek zwykle kojarzących się im z chorobą i bólem. Garstka ludzi w ciągu niespełna trzech dni z wykorzystaniem kwoty nieco ponad 4.000 złotych zdołała przekształcić do niedawna smutne pomieszczenia w bajkową krainę marzeń.


Fundacja "Porozumienie bez Barier"


Fundacja Jolanty Kwaśniewskiej "Porozumienie bez Barier" zainaugurowała działalność 15 kwietnia 1997 r.

Statutowym celem Fundacji jest "wspieranie działalności na rzecz zainicjowania procesu zmian cywilizacyjnych i kulturowych, tworzących ludziom warunki równych szans na drodze ich rozwoju intelektualnego, zawodowego i kulturalnego".
Urzeczywistnianie idei wyrównywania życiowych szans ludzi niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los stanowi główne przesłanie dla wszystkich działań i inicjatyw Fundacji. Przede wszystkim jednak jest wyzwaniem praktycznym, wokół którego koncentrują się wysiłki jej statutowych władz i ludzi wspomagających ich pracę.
Po wielu latach od założenia Fundacji, jej działalność wpisała się w wielki ruch niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Z pozyskiwanych pieniędzy wspierane są szpitale, inne fundacje, hospicja, ośrodki rehabilitacji, stowarzyszenia i placówki opiekuńczo - wychowawcze. Poza pieniędzmi trafia do nich sprzęt specjalistyczny, leki, a także dary od ludzi wielkiego serca, wrażliwych na los najbardziej potrzebujących.

Sensem działania Fundacji są przede wszystkim działania o charakterze systemowym: budzenie społecznej świadomości istnienia barier na jakie napotykają ludzie niepełnosprawni, podejmowanie wysiłków i inicjatyw, które wpływają na kształt polityki państwa w stosunku do tej grupy polskiego społeczeństwa, współtworzenie programów integracyjnych. Świadomość istnienia i potrzeba niwelowania istniejących barier utrudniających życie ludziom niepełnosprawnym stały się inspiracją dla nazwy Fundacji - "Porozumienie bez Barier".
W trakcie działalności Fundacji powstały też programy adresowane do dzieci: chorych, pokrzywdzonych przez los, osieroconych, potrzebujących wsparcia dla rozwoju swoich talentów. Nie ma chyba przesady w tym, że program Fundacji napisało i pisze życie. To najważniejsza zasada jej działania - być tam, gdzie potrzebna jest pomoc, być z tymi, którzy jej oczekują.


MulitVita - woda z życiem


W marcu na rynku pojawiła się MultiVita o nowym, wspaniałym smaku i atrakcyjnym składzie mineralnym, bogata w magnez i wapń.

Naturalna woda mineralna MultiVita jest wydobywana z czystych biologicznie, bogatych w mikroelementy źródeł mineralnych i leczniczych z regionu Krynicy Zdrój. Ze względu na walory występujących na tym terenie wód podziemnych, zostały one objęte ochroną przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami zanieczyszczeniami powierzchni terenu.

Przy produkcji MultiVity wykorzystano najnowocześniejsze, europejskie standardy wydobywania i konfekcjonowania wody. Zautomatyzowany proces wytwarzania butelek połączony jest bezpośrednio z linią rozlewniczą, co całkowicie ogranicza kontakt wody z czynnikami zewnętrznymi. Dzięki temu do konsumentów trafia nieskazitelnie czysta woda o właściwościach zdrowotnych i dietetycznych.

Bogaty asortyment obejmuje kilka rodzajów wody mineralnej:

ˇ MultiVita - wysoko gazowana woda mineralna, bogata w magnez i wapń
ˇ MultiVita - nisko gazowana woda mineralna, bogata w magnez i wapń
ˇ Vita - niegazowana woda mineralna, niskosodowa
ˇ CitroVita - gazowana woda mineralna z naturalnym aromatem cytryny


Grupa Maspex Wadowice

Zakłady skupione w Grupie Maspex Wadowice produkują: kawy cappuccino La Festa i Italiano, czekoladę do picia La Festa, śmietanki do kawy Cremona i Coffeeta, kakao Puchatek i DecoMorreno, herbatki rozpuszczalne Ekoland i Lemona, draże Filutki, soki Kubuś i Tymbark oraz wodę mineralną MultiVita.
Obecnie w skład Grupy Maspex Wadowice wchodzi siedem polskich oraz pięć zagranicznych firm. Podstawowym rynkiem zbytu jest rynek polski. Eksport stanowi około 16,5% obrotów i skierowany jest głównie do krajów CEFTA (Czechy, Słowacja, Rumunia, Węgry), w których spółka założyła własne firmy i stworzyła swoje kanały dystrybucji. Ponadto produkty Grupy Maspex trafiają do wielu krajów Europy Środkowej i Wschodniej (Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Jugosławia, Ukraina, Rosja, Gruzja, Mołdawia), a także do USA, Kanady, Szwecji, Holandii, Danii, Turcji i Egiptu.
Prawie wszystkie produkty Maspexu są liderami w swoich grupach towarowych i co najważniejsze stale umacniają swoje pozycje.
W 2001 roku przychody firmy osiągnęły 1043,3 mln. zł, co lokuje firmę w czołówce polskich producentów branży spożywczej.